top of page

VYJÁDŘENÍ ORGANIZÁTORA 41. SILMET RALLY PŘÍBRAM K INCIDENTU NA RZ 5, SESTROUŇ-KŘEČOVICE

Při průjezdu prvních závodních vozidel rychlostní zkoušky č. 5 došlo v protisměru od cíle v k úmyslnému vjetí dvou vozidel, která byla řízena občany s cizí státní příslušností s trvalým pobytem na území ČR. I přes veškerou snahu pořadatelů, posádky, která byla s porouchaným vozidlem u stanoviště Stop, a několika dalších traťových komisařů se nepodařilo zabránit těmto vozidlům v jízdě, a tak došlo k ohrožení posádky závodního vozu st. č. 2. Až poté se dalšímu traťovému komisaři podařilo vozidla zastavit.


Celý incident byl nahlášen na Policii ČR, která ihned po ukončení této rychlostní zkoušky zahájila místní šetření. V tuto chvíli probíhá vyšetřování, sbírání důkazů a výslechy svědků, poté bude celá záležitost předána státnímu zástupci k posouzení, zda se jedná o naplnění skutkové podstaty trestného činu obecného ohrožení. O výsledcích vyšetřování Vás budeme informovat.


V prvopočátku celého incidentu bylo nerespektování dopravního značení, a to zákazu vjezdu. Bohužel, žijeme v době, kdy si velký počet lidí, a v tomto případě i fanoušků rally, vysvětluje demokracii po svém a na dopravní značení nebere zřetel. Výsledkem jsou pak zaparkovaná auta diváků za zákazy vjezdu, někdy dokonce ve dvou řadách. Chtěl bych poprosit všechny příznivce tohoto krásného sportu, aby nebyli lhostejní k takovémuto chování a pomohli nám pořadatelům dělat rally bezpečnou, bez Vás to nepůjde.


Petr Šefr

předseda Organizačního výboru 41. SILMET Rally Príbram

Commenti


Recent Posts
Archive
Search By Tags
Zatím žádné štítky
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page